Vraag

Mevrouw is bezig met een echtscheidingsprocedure (er is nog geen rechterlijk uitspraak). Partner heeft de echtelijke woning verlaten, maar betaalt nog steeds de hypotheek. Wat doen we met deze betalingen?

Antwoord

Er zijn 3 mogelijkheden:

  1. een korting omdat deze betalingen als betalingen in natura worden aangemerkt (artikel 33 lid 1 PW);
  2. een korting als er géén sprake is van de kostendelersnorm;
  3. de bijstand lager vaststellen op grond van het individualiseringsbeginsel (artikel 18 lid 1 PW).

Je kunt de hypotheekbetalingen niet als inkomsten aanmerken, omdat de ex-partner de bedragen niet aan belanghebbende overmaakt, maar aan de bank.

Wilt u meer weten over de uitvoering van de Participatiewet?

Neem contact op met de helpdesk Inzicht sociaal domein. Heeft u nog geen abonnement op onze juridische kennisbank? Vraag een gratis proefabonnement aan.

Geselecteerd op basis van dit onderwerp

Deel deze pagina