Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Gokken en cryptovaluta in de bijstand: dit moet je weten als consulent

Een inwoner meldt zich bij je met een bijstandsuitkering. Tijdens het gesprek vertelt hij dat hij “af en toe wat gokt” en daarnaast handelt in cryptovaluta. Hij zegt dat hij geen winst maakt. Maar klopt dat? En wat betekent dit voor zijn recht op bijstand?

Steeds vaker krijgen professionals in het sociaal domein te maken met dit soort situaties. Gokken en cryptovaluta zijn toegankelijker dan ooit, zeker voor jongeren. Tegelijkertijd zorgen ze voor complexe vraagstukken binnen de Participatiewet.

 

In twee blogs gaat adviseur Hanneke Willemsen in op deze problematiek. Ze laat zien hoe gokken en cryptovaluta juridisch worden beoordeeld en waar je als professional in de praktijk tegenaan loopt.

 

Bijstand en gokken: quitte of niet?

Deze blog laat zien wat gokken precies inhoudt, welke vormen er zijn en hoe de regelgeving rondom gokken is opgebouwd. Ook wordt uitgelegd hoe de rechtspraak gokken interpreteert binnen de Participatiewet en wat dit betekent voor de inlichtingenplicht. De blog gaat in op situaties waarin inwoners inkomsten uit gokken niet melden en wat dat vraagt van jou als consulent. Met actuele praktijkvoorbeelden en concrete inzichten word je beter voorbereid op dit soort vraagstukken.

 

Is het mogelijk te handelen in cryptovaluta met een bijstandsuitkering?

In deze blog wordt uitgelegd hoe cryptovaluta binnen de Participatiewet worden beoordeeld. Er wordt onderscheid gemaakt tussen bezit als vermogen en handel als mogelijke inkomstenbron, waarbij duidelijk wordt hoe lastig dit onderscheid in de praktijk is. Omdat duidelijke jurisprudentie ontbreekt, hebben gemeenten ruimte om hier zelf invulling aan te geven. Ook worden praktische handvatten geboden voor professionals over controle, vertrouwen en het maken van afspraken met inwoners.

 

Wil je deze vraagstukken niet langer op gevoel beoordelen, maar juridisch scherp en met vertrouwen handelen? Op donderdag 25 juni verzorgt Hanneke Willemsen, juridisch adviseur Participatiewet, een praktijkgerichte training over cryptovaluta, gokken en bijstand. Schrijf je direct in en krijg meer grip op cryptovaluta, gokken en bijstand.

Pagina delen op socials

Meer weten over dit onderwerp?

Hanneke Willemsen helpt je graag verder.

Nieuwsbrief Sociaal Domein

Binnen 5 minuten op de hoogte van de actuele ontwikkelingen in het sociaal domein? Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief. Met onder andere blogs van experts, interessante whitepapers en toelichting op wet- en regelgeving.

Anderen bekeken ook

Zes nieuwe microlearnings over de Participatiewet en handhaving

Divosa en Stimulansz hebben opnieuw de krachten gebundeld. Dit keer met zes nieuwe microlearnings over de Participatiewet in balans en de Wet handhaving sociale zekerheid. In dit gratis aanbod leer je stap voor stap wat de wijzigingen betekenen voor jouw dagelijkse praktijk.

Van wie zijn mijn gegevens?

In het sociaal domein speelt op dit moment het proces van uitwisselen van gegevens een grote rol, onder meer in het kader van proactieve dienstverlening. Dat vraagt om een zorgvuldige balans tussen dienstverlening en privacy.

Driewielfiets om meer te bewegen? Dit zegt de Wmo 2015

Een inwoner kan door een neurologische aandoening niet meer op een gewone fiets fietsen, maar wandelt nog dagelijks een uur. Hij vraagt een driewielfiets aan om meer te bewegen én om boodschappen te doen, naar de fysiotherapeut en naar de sportschool te gaan. Hoe beoordeel je deze aanvraag vanuit de Wmo? In deze vraag & antwoord bespreekt juridisch Wmo-adviseur mr. Paul Norp welke afwegingen de gemeente moet maken.