Overzicht
Uw resultaat:
- U heeft samen met betrokkenen (gemeente en adviesraden/cliëntenorganisaties) een gezamenlijke visie op cliënten- en inwonerparticipatie
- U bent voorbereid voor cliënten- en inwonerparticipatie in de nabije toekomst
- U heeft de contouren en draagvlak voor een vernieuwde of nieuwe adviesstructuur ontwikkeld
Voor wie
De trajectbegeleiding ‘Vernieuwing van cliënten en inwonerparticipatie’ is bedoeld voor gemeenten en leden van cliënten-en adviesraden in het sociaal domein.
Zo ziet de training eruit
Het traject wordt in onderling overleg samengesteld en is afhankelijk van de startpositie en gewenste uitkomst qua onderwerpen. Denk hierbij aan 4 tot 8 dagdelen.
Vragen of advies nodig?
Silke Jones-van Alphen helpt je graag verder.
Dit ga je leren
Onder leiding van een deskundige procesbegeleider van Stimulansz geeft u in een aantal sessies vorm aan bijdetijdse cliënt- en inwonerparticipatie voor uw gemeente.
Dit traject wordt afgesloten met een notitie waarin de belangrijkste contouren en draagvlak voor een vernieuwde of nieuwe adviesstructuur ontwikkeld zijn.
Programma
- Hoe cliënten- en inwonerparticipatie is/was en nieuwe ambities
- Cliënten- en inwonerparticipatie, de essentie en meerwaarde
- Inventarisatie van kansen en knelpunten
- Vormgeving van een nieuwe adviesstructuur
- Praktische uitwerking in samenstelling, werkwijze, contacten / samenwerking, ondersteuning en communicatie.