WerkloonT werpt zijn vruchten af voor Rijswijk

De applicatie WerkloonT helpt gemeenten om inwoners met een uitkering te laten zien dat werk loont.

Joke van het WSP geeft aan dat zij blij is met de applicatie WerkloonT: “Het geeft inzicht in de financiële gevolgen. De applicatie is cijfermatig goed en nauwkeurig. Het helpt onze afdeling een stukje verder want de drempel is wat meer verlaagd waardoor werkzoekenden meer gemotiveerd raken om de stap te zetten. Ook als de situatie minder goed uitpakt, kunnen we dit op tijd zien, en inzetten op bijvoorbeeld de minimaregelingen.

Laatst hielp ik een mevrouw die aan een baan is geholpen voor 24 uur per week, zij maakte zich zorgen over haar toeslagen en regelingen. Samen met haar heb ik WerkloonT ingevuld en meteen het verschil kunnen laten zien bij het hebben van een uitkering en werken. Die mevrouw was blij dat ze met kleine stapjes vooruit gaat. Ik heb vervolgens samen met inkomen de case afgehandeld. Het leukste vond ik, behalve dat deze mevrouw ook weer heel blij is dat zij weer aan de slag is, dat ze toch zag dat er niet overal gekort wordt en zij dus met meer vertrouwen aan het werk is gegaan.”

Ontdek de voordelen van WerkloonT

Denkt u dat WerkloonT een waardevolle bijdrage kan leveren aan uw dienstverlening? Neem dan contact op  met onze adviseur John Nuijten. Hij informeert  u graag over de mogelijkheden voor uw gemeente.

Pagina delen op socials

Meer weten over dit onderwerp?

Karin van Nuland helpt je graag verder.

Nieuwsbrief Sociaal Domein

Binnen 5 minuten op de hoogte van de actuele ontwikkelingen in het sociaal domein? Meld u aan voor onze gratis nieuwsbrief. Met onder andere blogs van experts, interessante whitepapers en toelichting op wet- en regelgeving.

Anderen bekeken ook

Moeten gemeenten hulphonden wel of niet toekennen?

De hulphond (of assistentiehond, zoals opleiders de hulphond liever noemen) is een onderwerp dat de gemoederen blijft bezighouden. De vraag is daarom: is er de laatste jaren iets veranderd dat aanleiding is voor gemeenten om hun beleid bij hulphond-aanvragen aan te passen? Op dit moment is het antwoord daarop: neen.

Alternatieve troonrede 2025

Wat als we ons de komende periode in het sociaal domein bezighouden met dingen waar we energie van krijgen? Wat als we vraagstukken waar inwoners mee worstelen stap voor stap echt gaan oplossen? Wat als we dat doen vanuit een gedegen en onderbouwde visie, met het gewenste effect in elke stap voor ogen?

De zoektocht naar een baan

Gemeenten ondersteunen mensen die dat nodig hebben in hun zoektocht naar een baan. Daarvoor moeten ze niet alleen wetten en regelingen kennen, maar ook weten hoe bijvoorbeeld afstemming tussen betrokken partijen werkt en welke instrumenten ze kunnen inzetten. De menselijke maat en een integrale blik zijn daar onderdelen van. Waarom dat zo belangrijk is, komt naar voren in de gesprekken die ik met Dirkje heb. In deze blog vertelt Dirkje over haar zoektocht naar een baan.