De Omgekeerde Toets en samenwerking

Welke gevolgen heeft het werken met de Omgekeerde Toets voor samenwerking? Evelien Meester geeft antwoord.

Vraag:

Welke gevolgen heeft het werken met de Omgekeerde Toets voor samenwerking?

Antwoord:

We zien in de praktijk dat samenwerking makkelijker wordt door het werken met de Omgekeerde Toets. Bij de implementatie besteden we veel aandacht aan het uitdiepen van de waarden en normen die onbewust een rol spelen bij het nemen van besluiten. Door beter van elkaar te begrijpen waar besluiten – bewust en onbewust – op gebaseerd zijn, ontwikkelen mensen een gezamenlijke taal. Als meerdere professionals (klantmanagers Werk en Inkomen, Wmo, Jeugd, wijkteams) betrokken zijn bij de trainingen, dan wordt samenwerking tussen deze partijen in de praktijk makkelijker. Door de gezamenlijke taal en een veel beter begrip van elkaars werk en doelen die daar worden nagestreefd.

Pagina delen op socials

Meer weten over dit onderwerp?

Mr. Evelien Meester helpt je graag verder.

Nieuwsbrief Sociaal Domein

Binnen 5 minuten op de hoogte van de actuele ontwikkelingen in het sociaal domein? Meld je aan voor onze gratis nieuwsbrief. Met onder andere blogs van experts, interessante whitepapers en toelichting op wet- en regelgeving.

Anderen bekeken ook

Gerjoke Wilmink nieuw lid Raad van Toezicht Stimulansz

Gerjoke Wilmink verbaasde haar omgeving toen ze het Nibud verliet voor Alzheimer Nederland. Maar voor haar was het een logische stap. Want als ‘mensen laten meedoen in de maatschappij’ je drijfveer is, dan kan dat op veel manieren. Haar rijke carrière als bestuurder bij uiteenlopende organisaties is hiervan het bewijs. Op 1 maart trad zij toe tot de Raad van Toezicht van Stimulansz.

Meedoen: glashelder woord of meer dan het lijkt?

“Jij mag niet meedoen!” Fietsend langs een schoolplein hoor ik roepende kinderstemmen. Een schoolplein, een maatschappij in het klein. Met alles erop en eraan en dus soms ook uitsluiting. Misschien is het zo dat niet iedereen wil meedoen, maar buitengesloten worden van meedoen en daar geen keuze in hebben wil niemand. Meedoen, mee-doen, het lijkt op het eerste gezicht zo’n makkelijk woord. Een helder alternatief voor het deftiger ‘participatie’. Maar is meedoen echt zo’n helder woord? 2 korte woorden, één geheel. Laten we er eens naar kijken.

Waar gaat jouw vuurtje van branden?

Afgelopen week mocht ik spreken op een bijeenkomst waarbij verschillende partijen gezamenlijk aan eenzelfde doel werken. Nu doe ik dat wel vaker en elke keer met veel plezier maar dit keer waren we te gast op een wel heel bijzondere plek: De Stadskamer. Wat zou het mooi zijn als elke gemeente zo’n plek had! Een terugkerende vraag in het verhaal van de Stadskamer was: waar gaat jouw vuurtje van branden? Nou, dat van mij van dit soort initiatieven!