Middelenbegrip in de Participatiewet
De bijstand is complementair. Dit betekent dat de bijstand het inkomen aanvult als het inkomen lager is dan de bijstandsnorm en er geen in aanmerking te nemen vermogen is. Er bestaat dus geen recht op bijstand als iemand zelf voldoende middelen van bestaan heeft. Maar welke middelen zijn eigenlijk relevant? En op welk moment houdt u hier rekening mee? Dat is niet altijd eenvoudig te bepalen. Hoe gaat u om met giften, schadevergoeding of een gratificatie in verband met een 25-jarig jubileum? Wanneer is iets inkomen en wanneer vermogen?
Tijdens deze training komen praktijkvoorbeelden en jurisprudentie aan bod en is ook voldoende ruimte om eigen casussen in te brengen.
Laat u in 1 ochtend bijpraten over het middelenbegrip in de Participatiewet.
Voor wie?
Deze training is voor klantmanagers en consulenten inkomen, medewerkers bezwaar & beroep en kwaliteitsmedewerkers.
Programma Training Middelen voor de Participatiewet
Tijdens deze online training komen de volgende onderwerpen aan bod:
- Wat zijn middelen?
- Wanneer kun je redelijkerwijs over middelen beschikken?
- Verrekening/terugvordering van middelen
- Vermogen
- Inkomen
- 6 maandsjurisprudentie
- Praktijkvoorbeelden: cryptovaluta, gokwinsten, erfenissen, uitgesteld inkomen
- Actuele jurisprudentie
Praktische informatie
Datum
Deze training is gepland op dinsdag 20 april 2021 van 9:30 – 12:30 uur.
Locatie
Het is een online training via Zoom.
Docenten
De training wordt gegeven door de Participatiewet experts Hanneke Willemsen en Petra Gerritsen.
Incompany
We bieden de Training Middelen voor de Participatiewet ook incompany aan. U krijgt de training dan op maat, met onderdelen die belangrijk zijn voor uw organisatie. Interesse? Neem vrijblijvend contact met ons op.